vr, 09-23-2016, 13:45
Nieuws

Bouw Nederlands grootste viskwekerij aan de Zeeuwse Noordzeekust gestart

Vandaag werd de eerste paal geslagen van wat Nederlands grootste viskwekerij op land gaat worden: Kingfish Zeeland. Het 5.000 m2 grote complex aan de Noorzeekust in de provincie Zeeland opent in de zomer van 2017 haar deuren, om een jaar later de eerste gekweekte Yellowtail Kingfish af te leveren aan kwaliteitsrestaurants en premium retailers in Europa. Invest in Zeeland heeft het bedrijf ondersteund bij de komst naar Zeeland.

De keuze voor de Nederlandse Noordzeekust als locatie voor een viskwekerij is gemaakt op basis van de specifieke bouwlocatie en de strategische ligging. De ontwikkeling levert naar verwachting 15 banen op in de regio.

Kees Kloet, visteeltkundige en medeoprichter:

"De Yellowtail Kingfish is een duurzaam alternatief voor tonijn, die zich heel goed laat kweken onder Nederlandse klimaatomstandigheden. Het speciaal voor aquacultuur ingerichte terrein biedt niet alleen het zuivere water van de Oosterschelde, maar ook de infrastructuur die nodig is voor onze viskwekerij. Daardoor kunnen wij straks on demand  en dagvers in heel Europa leveren. Wij verwachten dan ook dat er veel animo zal zijn voor deze heerlijke vis onder viskopers van restaurants en speciaalzaken in Europa."

Algemeen directeur Ohad Maiman: 

"Met Kingfish Zeeland bieden wij een hoge kwaliteit vis, die nu maar beperkt verkrijgbaar is en vanuit Japan of Australië moet worden ingevlogen. Onze nieuwe locatie in Colijnsplaat is perfect gepositioneerd qua logistiek en distributiekanalen voor de afzet van de vis over heel Europa. Zeeland heeft bovendien de ambitie om uit te groeien tot een toonaangevend centrum voor aquacultuur. Wij ontvingen dan ook veel medewerking van de lokale autoriteiten, de internationale expertise van NFIA (Netherlands Foreign Investment Agency) en Invest in Zeeland. De keuze voor Zeeland was daardoor snel gemaakt."

Wethouder Adrie van der Maas (gemeente Noord-Beveland): 

"Onze gemeente is bijzonder verheugd met de bouw van deze viskwekerij. Het is economisch gezien een belangrijke mijlpaal voor onze gemeente en voor de provincie. Niet alleen brengt het bedrijf zo'n 15 arbeidsplaatsen met zich mee, maar het markeert bovendien de realisatie van onze ambities op het gebied van binnendijkse aquacultuur. We willen het Nederlandse centrum van aquacultuur zijn. Provincie en gemeente hebben daar stevig op ingezet. De komst van Kingfish Zeeland maakt die investeringen meer dan waard."

Kingfish Zeeland wordt een complete kwekerij: van kraamkamer tot volgroeide vis. De kweek vindt plaats in een zogenaamd recirculatiesysteem. De kweekomstandigheden zijn volledig beheersbaar, waardoor een hoge mate van duurzaamheid kan worden nagestreefd. Naar verwachting is de bouw in de zomer van 2017 gereed. In 2018 wordt de levering van de eerste vis verwacht.